liposukcja zabieg odsysanie tłuszczu

Liposukcja – modelowanie sylwetki oraz odsysanie tłuszczu z opornych miejsc

Zabieg odsysania tłuszczu – Liposukcja – Jak pozbyć się zbędnych kilogramów w ekspresowym tempie i poprawić swój wygląd?

Liposukcja jest najpopularniejszym zabiegiem modelującym sylwetkę. Polega na rozbiciu nadmiaru tłuszczu położonego w tkance podskórnej a następnie odessaniu jego nadmiaru.

Do zabiegu używamy najnowszej generacji urządzenia amerykańskiego producenta MicroAire, lidera na rynku sprzętu do tego rodzaju zabiegów. Ze względów bezpieczeństwa zdrowia i życia pacjenta jednoczasowo usuwamy do 3,5 litra tłuszczu.

Nacięcia skóry, przez które wykonywany jest zabieg liposukcji mają długość 4-5mm i zlokalizowane są w miejscach jak najmniej widocznych a jednocześnie gwarantujących dostęp do depozytów tkanki tłuszczowej.

Często pacjenci wyolbrzymiają ilość tkanki tłuszczowej jaką spodziewają się mieć np. w okolicy brzucha. Warstewka tkanki tłuszczowej na powierzchni porównywalnej do talerza o grubości 5cm to zaledwie 1,5 litra, z czego część musi pozostać gwarantując unaczynienie skóry, część po zabiegu zostanie wchłonięta przez organizm po uszkodzeniu komórek tłuszczowych a tylko część można odessać.

Zabieg liposukcji wykonujemy w zależności od potrzeb i życzeń pacjentów w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym.

Efekty liposukcji oceniamy po upływie co najmniej 6 miesięcy od zabiegu.