operacja plastyczna plastyka powiek górnych i dolnych cena

Plastyka powiek sposobem na młodszy wygląd twarzy

Korekta powiek redukuje oznaki starzenia w okolicach oczu. Plastyka powiek jest często wybieranym zabiegiem przez naszych pacjentów z wielu powodów: dobre rezultaty, szybki i łagodny przebieg, atrakcyjna cena.

Korekta powiek jest zabiegiem dającym dużą satysfakcję pacjentom. Zabieg trwa krótko, a pacjent niedługo po nim może wrócić do domu.

Korekta powiek – zalety zabiegu

  • Wysokie zadowolenie z rezultatów
  • Krótki czas trwania zabiegu
  • Znieczulenie miejscowe
  • Możliwość szybkiego powrotu do domu
 • Korzystna cena zabiegu

Rejestracja

Zadzwoń 91 38 23 560

Korekta powiek – wskazania do zabiegu

  • Niezadowalający wygląd powiek
  • Opadająca skóra powiek
  • Gromadzenie się tłuszczu i skóry pod oczami
 • Przesłanianie pola widzenia przez powieki

Korekta powiek – przeciwwskazania

suche oczy, jaskra, odklejona siatkówka, choroby układu krążenia, cukrzyca, trudności z gojeniem ran, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, skłonność do bliznowacenia skóry

Plastyka powiek – cena zabiegu

Plastyka powiek górnych cena – 6000 zł (znieczulenie miejscowe)
Plastyka powiek dolnych cena – 8500 zł (znieczulenie miejscowe)
Plastyka powiek dolnych cena – 10500 zł (znieczulenie ogólne)
Plastyka powiek dolnych i górnych cena – 12000 zł (znieczulenie miejscowe)
Plastyka powiek dolnych i górnych cena – 14000 zł (znieczulenie ogólne)

Cena korekty powiek obejmuje – zabieg, znieczulenie, wizytę kontrolną ze zdjęciem szwów.

Przyczyny opadającej skóry powiek

Z wiekiem skóra powiek traci elastyczność (jest rozciągnięta). Powoduje to, powstawanie fałd luźnej skóry na górnych i dolnych powiekach. Również mięśnie w okolicach oczodołów mogą być rozluźnione. Powoduje to, że tłuszcz na którym spoczywa gałka oczna przedostaje się do przodu powodując tzw „worki pod oczami”. Niektóre osoby posiadają większą skłonność gromadzenia fałd skóry powiek. Często jest to uzależnione od genów, które dziedziczymy.Oznaki opuchniętych powiek można zauważyć przede wszystkim rano. Stres oraz brak snu przyczyniają się do nasilenia niekorzystnych objawów obrzęku powiek. Spowodowane jest to gromadzeniem płynów ustrojowych w miejscach występowania luźnej skóry. Opadanie powiek jest objawem procesu starzenia, który prowadzi do gromadzenia się skóry w górnych powiekach. Czasami wisząca skóra górnych powiek ogranicza pole widzenia.

Jak poprawić wygląd powiek ?

Korekta powiek usuwa nadmiar skóry i tłuszczu na powiekach. W niektórych przypadkach redukuje się tylko skórę, w innych wycina tłuszcz. Mniejsza ilość skóry i tłuszczu niweluje obrzęk powiek. Dzięki zabiegowi jakim jest plastyka powiek, oczy nabierają świeżego i naturalnego wyglądu.

Kto kwalifikuje się do zabiegu plastyka powiek ?

1. Młode osoby obciążone genetycznie

Osoby które, genetycznie odziedziczyły tendencję do występowania „worków pod oczami” mogą przeprowadzić zabieg mając już dwadzieścia kilka lat.

2. Osoby po 35 roku życia

Pierwsze oznaki starzenia w okolicach oczu występują u osób około 35 roku życia. Skóra w okolicach oczu jest delikatna i proces jej starzenia odbywa się w pierwszej kolejności

3. Osoby z nadmiernym gromadzeniem tłuszczu w oczodołach

Nieprawidłowe wydzielanie hormonów tarczycy powoduje zwiększanie wydzielania tłuszczu w oczodołach, co powoduje przesunięcie gałki ocznej do przodu.

Przebieg operacji korekty powiek

Podczas operacji korekty powiek pacjent zostaje znieczulony przeważnie miejscowo. Chirurg plastyczny wykonuje cięcia chirurgiczne w naturalnych liniach powiek / załamaniach skóry powiek (powieki górne) i pod linią rzęs powiek dolnych. Poprzez nacięcia wycinany jest nadmiar skóry i tłuszczu z powiek. Chirurg plastyczny zszywa przeciętą skórę powiek. Nakleja również cienkie plastry, które wspomagają gojenie.

Po operacji korekty powiek

Po operacji plastyka powiek należy stosować chłodne okłady. Idealnie sprawdzają się żelowe kompresy w kształcie maski, które chłodzi się w zamrażalniku. Przez pierwszy tydzień powieki mogą być znacznie opuchnięte. Opuchlizna oraz ewentualne krwiaki , zasinienia stopniowo ustępują w trakcie następnych dni.

  • Szwy usuwa się 3 do 7 dni po zabiegu korekta powiek. Czasami zaleca się stosowanie taśmy (plastry) Steri-Strip dla wsparcia i odciążenia dolnej powieki.
  • Chirurg plastyczny może zalecić po zabiegu plastyka powiek stosowanie kropli do oczu lub maści.
  • Należy pamiętać, że przez kilka pierwszych dni od przeprowadzonej korekty powiek może nasilić się łzawienie oraz pojawić się nadwrażliwość na światło. W tym czasie nie zaleca się stosowania soczewek kontaktowych.
  • Ważne jest, aby przez okres około dwóch tygodni unikać intensywnego sportu oraz aktywności fizycznej podnoszącej ciśnienie krwi. Wskazany jest odpoczynek oraz ograniczanie schylania i zginania się.
  • W przepadku przebywania na słońcu w okresie do kliku tygodni po operacji zaleca się stosowanie okularów przeciwsłonecznych oraz kremu z wysokim filtrem.
 • Blizny po zabiegu korekty powiek (przeważnie cienkie kreseczki) mogą być widoczne przez klika miesięcy. Z czasem powinny ustępować, by stać się prawie niewidoczne.

Umów się na konsultację do chirurga plastycznego

Chcesz dowiedzieć się czy plastyka powiek jest dla Ciebie ? Zadzwoń do nas i umów się na wizytę. Możesz przysłać zdjęcia swoich powiek. Nasz chirurg plastyczny wstępnie oceni możliwość przeprowadzenia u Ciebie zabiegu, jakim jest korekta powiek.

Zadzwoń 91 38 23 560

Źródła informacji  o operacji plastycznej powiek